Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

PROGRAM

sezony 2020 - 2021

Vážení a milí přátelé, posluchači,

jsme velice rádi, že vás můžeme přivítat v nové sezóně 2020/21. Bude stejně pestrá jako ty předešlé. To, co jsme kvůli neplánovaným událostem v minulé sezóně nestihli, přesouváme na tu letošní, tudíž o nic nepřijdete. Mimoto letos přicházíme s několika novinkami. První z nich je abonentní předplatné, kdy máte možnost zakoupit si vstupenku na všechny koncerty abonentní řady s cenovým zvýhodněním. Druhou novinkou je zařazení koncertů mimořádných, mimo abonentní řadu.

Co nás tedy konkrétněji letos čeká? Novou sezónu zahajujeme v říjnu koncertem smyčcového kvarteta Apollon. V listopadu přivítáme komorní soubor mladých a talentovaných hráčů na dechové nástroje Slavic trio. V lednu a v únoru zařazujeme dva přesunuté koncerty z loňské koncertní řady, a to koncert vynikající cimbalistky Gabriely Tannertové a originálního dua bicích nástrojů Jakuba Tenglera a Emila Machaina. Podle ohlasů publika a vás stálých abonentů, zařazujeme opět večer operního zpěvu (březen), a to v podání člena Národního divadla, renomovaného operního pěvce, tenoristy Martina Šrejmy. Po tříleté odmlce necháme opět vyniknout sólový klavír. Pozvání přijal vynikající mladý klavírní virtuos Marek Kozák a můžeme se na jeho sólový recitál těšit v dubnu.

Mezi mimořádné koncerty je zařazen pomyslným vrchol sezóny – květnový poslechový večer v knihovně hvězdárny, kde budou hosty špičky ve svém oboru - dirigent Jakub Hrůša a astronom a astrofyzik Jiří Grygar. V areálu ondřejovské hvězdárny sezónu také uzavřeme slavnostním Koncertem pod širým nebem žesťového souboru PragueBrassEnsemble.

Také tuto sezónu, stejně jako v sezónách předešlých, budeme spolupracovat s těmi, kteří si váží umění a kterým touto cestou děkujeme za jejich partnerství a podporu. Jsou jimi obec Ondřejov, Astronomický ústav akademie věd České republiky v Ondřejově, Vinařství Zborovský, firma Xavian zastoupená panem Robertem Barlettou a společnost Medinovo zastoupena MVDr. Jakubem Macháčkem.

Těšíme se na společné chvíle s hudbou KPH Ondřejov.

 


"Vzhledem k současným nařízením jsme přesunuli zahajovací koncert kvarteta Apollon na 19.12.2020.
Se Slavic triem, kteří u nás měli vystoupit 14.11. hledáme aktuálně náhradní termín koncertu.
Děkujeme za pochopení a těšíme se snad již brzy na viděnou!"

19.12.2020 Zahajovací koncert KVARTETO APOLLON

v 19:30 h.  v ondřejovském mlýně

Program: Haydn – Beethoven - Dvořák


 

termín v jednání  SLAVIC TRIO 

v 19:30 h. v ondřejovském mlýně

Program: Haydn – Tomasi – Slavický - Maroš


 


 

16.1.2021 GABRIELA TANNERTOVÁ cimbál

v 19:30 h. v ondřejovském mlýně 

Program: Weiss – Dadák - Bartók

 27.2.2021 JAKUB TENGLER a EMIL MACHAIN   bicí nástroje

v 19:30 h. v ondřejovském mlýně

Program: Slezák – Satie – Parker – Hefti - Withers